Všetky akcie

09.04.2019 - VYHRAJTE LETNÝ DENNÝ TÁBOR S RODINNÝMI PASMI

 Aj vy si lámete hlavu nad tým, ako, kde a s kým strávi vaše dieťa toto leto? Zapojte sa do súťaže s Rodinnými pasmi a vyhrajte jeden turnus v cene 135€ v tábore GameCamp zadarmo. Termín turnusu si vyberiete sami, Game Camp sa koná od 1.7. do 23.8.2019, v čase od 7:30 do 17:00 na ZŠ Pavla Marcelyho na Drieňovej 16 v Bratislave. 

Páčiť sa tu bude každému, kto sa rád hrá a tvorí. Počas týždňa si deti užijú kopec zábavy a aktivít, ktoré sa zameriavajú na pohyb a počítačové zručnosti ale deti si tiež rozvinú ich kreativitu a remeselné zručnosti. Formou hry deti prekonávajú výzvy a zadania, aby nakoniec vytvorili svoje vlastné dielo. Tábor je určený deťom od 7 do 15 rokov.

Tábor organizuje spoločnosť Hemisféra, ktorej ďakujeme za túto atraktívnu cenu. Viac o jej ponuke sa dozviete na stránke: www.hemisfera.sk. 

PODMIENKY SÚŤAŽE: 
1) ak ste držiteľom Rodinných pasov, napíšte nám do komentára, pre koho by ste chceli tábor vyhrať a kam by ste sa chceli v lete spolu s rodinkou vybrať na výlet.  
2) ak nie ste držiteľmi RP - registrujte sa a do komentáru uveďte: SOM NOVÝ ČLEN.       
Registrovať sa môžete ZDARMA na našej stránke www.rodinne-pasy.sk.  Držiteľom zľavovej karty Rodinné pasy sa môže stať každá rodina s dieťaťom a trvalým bydliskom v Bratislavskom samosprávnom kraji. Kartička Rodinný pas Vám príde poštou. Budeme sa tešiť ak nás bude zasa viac.  
SÚŤAŽ TRVÁ DO 17.4.2019. Meno víťaza oznámime 18.4.2019 na našom FACEBOOKU. Víťaza budeme následne kontaktovať. 

 

08.04.2019 - Nový partner Rodinných pasov - Ježko Bežko

 S radosťou vám predstavujeme nášho nového partnera – hravú detskú obuv Ježko Bežko. V obchodíku s detským kútikom svoje deti určite obujete tak, že sa s radosťou rozbehnú. U Ježka Bežka v OD Budúcnosť na Drieňovej 40 v Bratislave nájdete kvalitné detské topánky a doplnky pre vašich bežkavých drobcov. Okrem kamennej predajne s príjemnou atmosférou môžete využiť aj nakupovanie z pohodlia domova - cez e-shop. Ceny topánok v obchodíku a v e-shope sú rovnaké a pri nákupe nad 50€ cez zásielkovňu poštovné neplatíte. Balíčky s topánkami odosiela Ježko Bežko vždy do 24 hodín. Pri nákupe v e-shope uveďte prosím číslo svojho rodinného pasu a kód "RODINNEPASY 10". Získate tak 10% zľavu na celý nákup. Zľava platí v kamennej predajni aj online.


08.04.2019 - Umenie v zaváraninovej flaši - 14.4.2019, 15:30 – 17:00, Schaubmarov mlyn - rodinný program pre deti od 7 rokov

 Môže sa zmestiť myšlienka či zážitok do zaváraninovej flaše? Dá sa k spomienke priradiť tvar alebo farba? Na výstave Z kruhu von preskúmame ako umenie uchopuje spomienky, emócie, skúsenosti či plynutie času. V ateliéri skúsime odliať našu vlastnú skúsenosť do krehkej sadry. Workshop je obsahovo a technicky náročnejší a je určený pre rodiny s deťmi od 7 rokov. Vstupné: 4€ dieťa + rodič; 7€ rodinné vstupné. Kapacita programu je obmedzená, je potrebné sa prihlásiť: daniela.siandorova@sng.sk. Schaubmarov mlyn je partner Rodinných pasov, spýtajte sa na zľavu a ušetríte.


03.04.2019 - Letné denné tábory pre deti v Retre

 Deti sa môžu tešiť na Tanečnú školu Mirky Kosorínovej "Smiem prosiť", športový program s Retro Sports and Wellness, súťaže, hry, výlety, maľovanie na tvár, tvorivé dielne aj záverečnú diskotéku. Energiu si deti doplnia zdravou a výživnou stravou. Príde medzi nej aj žabka Bupi. Tábor je určený deťom od 5 do 11 rokov.    

Termíny: 
1. turnus: 5. - 9.8.20019
2. turnus: 12. - 16.8.2019
3. turnus: 19. - 23.8.2019
4. turnus: 26.- 30.8.2019
Cena turnusu na týždeň je 115€. S Rodinnými pasmi si môžete uplatniť zľavu 10% na denný tábor.  V cene je zahrnuté poistné, strava 4 x denne, pitný režim a program. Vecné ceny darovalo Bupi.  01.04.2019 - Apríl v LUDUSe bude v znamení Modrého vtáka!

 Aj tento mesiac sa môžete tešiť na zaujímavé predstavenia v podaní súboru Divadla LUDUS, ktorý má v repertoári jednu novinku. Je ňou predstavenie pod názvom Modrý vták, určené divákovi od osem rokov. Modrého vtáka môžete vidieť 4. a 5. apríla o 10:00 počas verejných generáloch a potom v tieto isté dva dni, večer o 19:00 na dvoch premiérových vystúpeniach. Herci a herečky Divadla LUDUS vám v bláznivom mesiaci zahrajú aj Plešivú speváčku - hru, ktorá kladie existenciálnu otázku: sú naše životy nezmyselné? Pre svoj obsah a naliehavú tému je vhodná najmä pre diváka od 15 rokov. Rodinná komédia Pozor, dobrý pes! je zasa o dospievaní nielen tínedžerov. Vidieť môžete aj ďalšie novšie predstavenie - Tajný denník Adriana Mola o obyčajnom chlapcovi v neobyčajnom veku, ktorý na prahu puberty zisťuje, že má hneď niekoľko problémov: je jedináčik, dostáva nemožné darčeky a pravidelné akné... Mesiac uzavrie novinka - Modrý vták. S Rodinnými pasmi máte v Divadle LUDUS zľavu 20%.


29.03.2019 - Veľkonočné trhy na zámku Schloss Hof

 Nechajte sa pozvať na úžasný výlet a vychutnajte si sviežu krásu jarnej prírody počas návštevy skvostného zámockého areálu Schloss Hof. Ohromia vás nielen nádherné prírodné prvky a pôsobivá architektúra, ale aj bohatá programová ponuka. Každý víkend od 30. marca až do Veľkonočného pondelka od 10:00 do 18:00 sa môžete ponoriť do príjemnej atmosféry veľkonočných trhov v imperiálnom prostredí, ktoré zaručene očarí veľkých. 

Čaká na vás viac ako 70 stánkov s pestrou ponukou hodnotných produktov. Tešiť sa môžete aj na kulinárske špeciality, živú hudbu na zámockom statku, skvelé workshopy, zaujímavé prehliadky, jazdy na koči a množstvo zábavy pre deti. Marmeládová kuchyňa bude rozvoniavať veľkonočnými lahôdkami a tradičným pečivom. Návštevníkov nepochybne zaujmú aj ukážky starého umenia výroby kraslíc či farbenie veľkonočných vajíčok pomocou rastlín a bylinných solí. V zámockom areáli hopká veľkonočný zajačik. Deti sa s nadšením vydajú po jeho stopách. Keď ho nájdu, čaká ich malé prekvapenie. 
20. – 22.4. sa najmenší môžu zapojiť do hľadania skrýš veľkonočného zajačika a získať sladkú odmenu. Nezabudnuteľným zážitkom sú aj dielničky veľkonočného zajačika, ktoré rozvíjajú kreativitu i rôzne zručnosti. Ozdobovanie kraslíc a bahniatok, veľkonočné pečenie či výroba dekorácií – o zábavu je postarané. Detičky si môžu okrem iného užiť jazdenie na poníkoch a počas veľkonočného víkendu ich poteší Gašparko.


Ak patríte medzi milovníkov histórie, určite vás osloví možnosť zúčastniť sa prehliadky zámku so slovenským lektorom, ktorý výborne pozná majestátne zámocké priestory a poodhalí vám „tajomstvá“ zámku. Prehliadková trasa vás zavedie do prepychových interiérov, kde môžete obdivovať obytný apartmán princa Eugena, komnaty Márie Terézie či barokovú zámockú kaplnku s veľkolepou freskovou výzdobou. Určite si nenecajte ujsť i ohromujúcu mimoriadnu výstavu s titulom „Hra s jedlom“, ktorá príjemne prekvapí svojím moderným stvárnením a interaktívnymi prvkami.
Vstupné na veľkonočné trhy: dospelí 7,- € | deti (6-18 rokov) 3,- € | rodinná vstupenka (2 dospelí + max. 3 deti) 17,- €Ostermarkt 2018 @SKB_Astrid Knie

27.03.2019 - BABYDANCE - NOVÝ KURZ: 30 4. – 21.5.2019, Tanečná škola Smiem prosiť Mirky Kosorínovej, OC Retro

Koncom apríla sa začína ďalší z obľúbených kurzov, v ktorých sa profesionálni lektori venujú deťom. Tanečné, rytmické cvičenia pre mamičky aj oteckov sú určené pre deti od 1 – 3 rokov. Lekcie prebiehajú zábavnou formu s využitím hudobného doprovodu s jednoduchou rytmikou a zrozumiteľnými textami. Pre detičky je toto cvičenie zábavné a neuveriteľne vzrušujúce a napomáha im uvolniť nahromadenú energiu. Vytvára priestor pre jeho motorický vývin a koordináciu. 
Termíny kurzov: streda o 16:00, cena: 28€.
Prihlásiť sa môžete už DNES prostredníctvom registračného formulára
https://smiemprosit.sk/prihlasovaci-formular/, telefonicky na čísle: 0902 18 44 10 alebo kedykoľvek osobne   v na 2. poschodí OC RETRO v bratislavskom Ružinove. 
Zľava pre držiteľov Rodinných pasov tu je 10% na všetky tanečné lekcie, a kurzy, okrem tovaru. 

25.03.2019 - Hovoriace knihy IRS

Máte radi knihy ale vaše deti by sa radšej hrali s tabletom alebo telefónom? Máte pocit, že ste už vyčerpali všetky kreatívne nápady na detské hry? Zaregistrovali ste už hovoriace knihy IRS? Sú plné zvukov,básničiek, príbehov, úloh na riešenie, ale aj informácií, ktoré deti získavajú hravou formou prikladaním IRS pera na jednotlivé obrázky v knihách. Rozvíjajú kreativitu, logiku, samostatnosť, či koncentráciu.
Hovoriace knihy IRS ako aj výhodné balíčky hovoriacich kníh nájdete iba na www.hovoriaceknihy.sk. Knihy sú originálne slovenské produkty – autori, ilustrátori, grafika, spíker ako aj tlač kníh sa uskutočňuje na Slovensku.
Vydavateľstvo počas obdobia 5 rokov vydalo vyše 60 titulov pre deti od 3 rokov až po dospelých. Hovoriace knihy zábavnou formou motivujú deti k riešeniu úloh na základe vypočutého.
Deti spájajú vizuálnu informáciu s tým, čo počujú. Rozvíjajú si tak audiovizuálnu pamäť, trénujú pozornosť i obrazotvornosť.
IRS hovoriace knihy sú unikátne v oblasti vzdelávania cudzích jazykov. Sprostredkovávajú originálnu výslovnosť a intonáciu.

Deti sa formou hry učia a osvojujú si porozumenie hovorového slova bez toho, aby si to uvedomovali.
Knihy obsahujú bohatú slovnú zásobu tak v slovenčine ako aj v angličtine, nemčine i maďarčine.
Držitelia Rodinných pasov dostanú ku každej objednávke  + jednu hovoriacu knihu zadarmo.


19.03.2019 - Divadielko Mici a Mňau v lese - 23.3.2019 o 10:00, MC Piškótka, Sv. Jur

 Viete čo si treba zbaliť do ruksaku na výlet? Ako sa čistí les od odpadkov a čo potrebujú lesné zvieratká? Na tieto otázky odpovie predstavenie Mici a Mňau: V lese. Okrem toho poučného zažijeme spolu veľa tanečnej a spevavej zábavy. Vstup: 3,5€. S Rodinnými pasmi 10% zľava na aktivity v MC Piškótka. Účasť treba potvrdiť mailom na: mcpiskotka@mcpiskotka.sk alebo na fb ikonkou "zúčastním sa". 


15.03.2019 - Prednášky, maľovanie aj tanec v Kramáriku

 V Rodinnom centre Kramárik vás čaká bohatý program. Ak máte radi folklór, tešte sa na nový kurz Ľudové tance, určený pre deti od 3 do 6 rokov. Okrem pravidelných aktivít budú pripravené aj viaceré zaujímavé prednášky a workshopy.
V utorok 19.3. o 17:00 ste pozvaní na prednášku "Zvládanie náročných situácií života s deťmi", v spolupráci s Efektívnym rodičovstvom. Nepočúvanie, nereagovanie, dohadovanie sa, plač, kňučanie, boj s rodičmi a súrodencami, boj o jedlo, spánok, upratovanie izby... Ako na to? Neviete? Dozviete sa.   
V stredu 20.3. o 17:00 sa bude konať prednáška "Psychosomatika - keď k nám dieťa prehovorí rečou tela". 
Vo štvrtok 21.3. o 9:00 sa bude tvoriť. Svoju kreativitu si môžete preveriť v rámci ativity Maľovanie s bábätkami.
Prihlasovanie na vyššie uvedené aktivity mailom na: kurzy.rckramarik@gmail.com.


Zobrazené: 1-10 z celkom 459 
prvá | predcházajúca | následujúca | posledná

 

Kalendár akcií

18:03 | Dnes je sobota 15.08.20
Dnes má meniny Marcela
Pošli želanie
Novinky z Facebooku
Pre deti

Odporúčame

Kam s deťmi